Zapraszamy do kontaktu w sprawie ŻYWYCH LEKCJI PRZYRODY o POLSKICH GOŁĘBIACH RASOWYCH.
Celem wykładów jest edukacja społeczeństwa, szczególnie dzieci i młodzieży, na temat historii hodowli gołębi w Polsce i ras polskich oraz propagowanie hodowli.
Uczestnicy spotkań będą mogli wziąć udział w lekcji przyrody, na której będą podziwiać żywe eksponaty.
Materiał oraz sposób prezentacji jest ściśle dostosowany do słuchaczy. Obejmuje podstawowe zagadnienia dotyczące hodowli, pokaz wybranych ras oraz ich omówienie, a także wypuszczenie gołębi (uzależnione od pory dnia i warunków atmosferycznych).
Prowadzący: Władysław i Piotr Styczyńscy – hodowcy i pasjonaci polskich gołębi rasowych. Pan Władysław Styczyński dodatkowo należy do Polskiego Związku Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza oddział Pelplin oraz Pomorskiego Klubu Hodowców Sokoła Gdańskiego – oddział Gdańsk. Jest również sędzią ras polskich i gołębi orientalnych, bierze czynny udział w wystawach regionalnych oraz krajowych, w których jego gołębie zdobywają czołowe lokaty. Wraz z synem Piotrem Styczyńskim bierze udział w akcji „ SOS Ratujmy polskie rasy”. Współpracował z dr ornit. Antonim Tenetą, a obecnie utrzymujemy kontakt z najwybitniejszymi hodowcami w kraju.

Kontakt w sprawie wykładów i szczegółowej oferty:
Piotr Styczyński tel. 515 778 257  e-mail piotrstyczynski93@wp.pl
Zapraszamy również na facebook.com/polskiegolebierasowe