ZASADY TRWAŁOŚCI PROJEKTU
Gmina Kartuzy/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kartuzach, dniem 31.12.2020r. zakończyła realizację Projektu pn. „Centrum Usług Społecznych”.
Projekt nr RPPM.06.02.01-22-0010/17-00 realizowany był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa Integracja, Działanie 6.2 Aktywna Integracja, Poddziałanie 6.2.1. Aktywizacja Społeczno-Zawodowa – mechanizm ZIT. współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014 – 2020 w partnerstwie z: Centrum Psychologiczno-Pastoralnym „Więź” z Tczewa i Spółdzielnią Socjalną Kaszubska Ostoja z Kartuz oraz „Fundacją Wieloprofilowego Usprawniania OD NOWA” 83-113 Turze ul. Długa 52.
Gmina Kartuzy/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kartuzach, deklaruje instytucjonalną zdolność do świadczenia usług utworzonych w ramach projektu co najmniej przez okres odpowiadający okresowi realizacji projektu (2,5 roku), tj.: do 30.06.2023, w budynku Centrum Wsparcia Społecznego przy ul. Gdańskiej 15 w Kartuzach, w następujących formach:
Dzienny Ośrodek Wsparcia Osób Niesamodzielnych (Dzienny Dom Pomocy)
Zapewnienie 30 miejsc świadczenia usług społecznych dla grupy seniorów pn DDP:
Ośrodek działa przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30-15:30.
Zapewnienie opiekunki w ośrodku przez 8 h dziennie.
Zajęcia ruchowe będą odbywały się codziennie w formie prostych ćwiczeń lub spaceru grupowego.
Zapewnienie stałej możliwości korzystania z konsultacji psychologicznych dla seniorów.
Punkt Wsparcia Opiekuna Osoby Niesamodzielnej
Partner projektu „Spółdzielnia Socjalna Kaszubska Ostoja” będzie świadczył wsparcie dla opiekunów osób zależnych w zakresie i wg potrzeb zgłaszanych przez samych opiekunów.
Punkt działa 2 x w miesiącu, w godzinach od 10:00-14:00.
Zapewnienia stałą możliwość korzystania z konsultacji psychologicznych i mediacyjnych.
Klub dla Rodzin
Partner projektu Fundacja Wieloprofilowego Usprawniania „OD NOWA” będzie prowadził warsztaty tematyczne (również w formie online) dla uczestników Klubu dla Rodzin.
Utrzymanie co najmniej 60 miejsc świadczenia usług społecznych dla rodzin
Klub dla Rodzin działa jak dotychczas tj. 3x w tygodniu.
Trwałość jest zapewniona poprzez kontynuację dotychczasowych działań przez Zespół
ds. Rodziny, który opracował plan działania z uwzględnieniem preferencji i różnych grup wiekowych uczestników.Zapewniona jest stała możliwość korzystania z konsultacji psychologicznych i mediacyjnych.
W ramach Klubu dla Rodzin uczestnicy projektu w ostatnim czasie wzięli udział m.in. w wyjeździe do Bractwa Historycznego Kerin w Subkowach, spacerze „po zioła i nie tylko” (zbieranie i parzenie ziół) oraz spotkaniu z psychotraumatolog p. Agnieszką Flisikowską na temat technik pamięciowych.
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wydarzeń.