JESTEŚMY doświadczonym, posiadającym wiedzę, kompetencje i umiejętności ZESPOŁEM, w skład którego wchodzą doświadczeni pedagodzy, psycholodzy i terapeuci różnych specjalizacji. Wspólnie niesiemy profesjonalną pomoc i wsparcie. Podejmujemy wyzwania szukając optymalnych rozwiązań dla dobra dziecka. Pogoda ducha, wrażliwość, empatia, optymizm, cierpliwość, wyrozumiałość i poczucie humoru to nasze atuty. Dzięki doświadczeniu i ciągłemu doskonaleniu swojego warsztatu oraz przemyślanej organizacji, odpowiadamy na indywidualne potrzeby.

Zespół
Anna Karaś
Prezes Zarządu

Dyrektor Zarządzająca Fundacją, Terapeuta Behawioralny, Asystent Osób z Niepełnosprawnościami, Trener Treningu Umiejętności Społecznych oraz Instruktor Orginal Play. Psychotraumatolog i Psychoterapeuta w szkoleniu. Mama dwójki dorosłych dzieci, spełniona kobieta czerpiąca radość ze swojej pracy.

Małgorzata Antczak
Wiceprezes Zarządu oraz Koordynator i Kierownik Terapeutów

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy z wieloletnim doświadczeniem pedagogiczno-terapeutycznym. Posiada kwalifikacje do pracy w przedszkolu, klasach I-III oraz nauczania muzyki. Umiejętności zawodowe poszerzała poprzez kursy kwalifikacyjne i doskonalące, m.in. z oligofrenopedagogiki, terapii behawioralnej dzieci i młodzieży z autyzmem, terapii zajęciowej, terapii ręki i motoryki małej, programu rozwoju komunikacji Makaton, warsztatach Original Play, Treningu Umiejętności Społecznych. Przygodę z fundacją rozpoczęła w 2013 roku jako koordynator terapeutów oraz terapeuta prowadząc zajęcia indywidualne z dziećmi i młodzieżą. Priorytetem w jej pracy jest przygotowanie dzieci do samodzielnego i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, do dalszego dorosłego życia i właściwego funkcjonowania wśród innych ludzi. Praca z dziećmi napędza ją do działania, daje mnóstwo radości i satysfakcji, ale także uczy pokory i cierpliwości.

Dorota Dubiella-Szramke
Członek Zarządu

Niezależny przedsiębiorca i zaangażowany społecznik, zwłaszcza w sprawy dzieci. Współorganizatorka festynów na rzecz dziecka chorego na nowotwór, pozyskiwała darczyńców dla Memoriału Lecha Stolińskiego, od wielu lat Członek Rad Rodziców. Aktywna Kobieta, dla której każde nowe wyzwanie jest radością. Absolwentka m.in. Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Prywatnie żona i matka piątki dzieci ( jedno już w niebie ).

Agnieszka Synowiec
Członek Zarządu

Pedagog specjalny, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, angielskiego i biologii, terapeuta pedagogiczny i socjoterapeuta oraz asystent osób z niepełnosprawnościami, a także wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła liczne kursu z zakresu edukacji i terapii Kurs Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Kurs Orginal Play, Szkolenie Trening Umiejętności Społecznych, a także Szkołę dla Rodziców i Wychowawców. Pomysłodawczyni i koordynatorka akcji „Tczew dla Autyzmu”, wieloletnia wolontariuszka i animatorka społeczna . Wraz z kobietą z niepełnosprawnością prowadzi audycję „Zainspiruj się integracją” w Radiu Tczew. Pracowała w szkole specjalnej oraz gimnazjum integracyjnym. Obecnie uczy dzieci w jednej z tczewskich podstawówek. Z fundacją związana od lutego 2015 roku. Prowadzi terapie indywidualne z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych. Praca jest jej pasją i sprawia ogromną radość, a każdy uśmiech daje satysfakcje i energię do dalszych działań.

Roman Łojek
Członek Zarządu

Tekst w przygotowaniu.

Anna Łojek
Członek Zarządu

Tekst w przygotowaniu.

ADMINISTRACJA
Beata Topolewska
Główna księgowa

Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Wydziału Finansów i Bankowości na kierunku: Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw oraz kierunku Zarządzania Systemami produkcyjnymi Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Licencja Ministra Finansów nr 2911 uzyskana w roku 2003.

Z fundacja związana od 2017 roku. Prywatnie interesuje się medycyną żywienia, aranżacją wnętrz oraz rozwojem osobistym. Mama 7-letniej Oli.

Joanna Dąbrowska
Pracownik biura oraz animator

Absolwentka Wydziału Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, animator, szkoleniowiec i i doradca zawodowy. Energii dodaje jej praca z dziećmi.
Prywatnie lubi sport, pływanie oraz śpiewa w zespole wokalnym acapella.

TERAPEUCI

Terapeuta behawioralny, terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny.
Absolwentka AWFiS, kierunku Turystyka i Rekreacja. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych na kierunku oligofrenopedagogika.
Ukończyła kursy z zakresu:
– „Diagnoza i terapia dzieci z zespołem Aspergera”
– „Radzenie sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci z zaburzeniami rozwojowymi”
– „Diagnoza autyzmu i zaburzeń pokrewnych”
– Kurs ratowników medyczno- sanitarnych
– Kurs wychowawców placówek wypoczynku na koloniach i obozach
Z fundacją współpracuje od stycznia 2016 roku, gdzie prowadzi terapię behawioralną w ramach SUO. Ponadto pracuje w Stowarzyszeniu na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie oraz jest członkiem Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Razem Lepiej”. Uwielbia jazdę na rowerze, na nartach, a także nurkowanie. Każdą wolną chwilę spędza aktywnie z dwuletnią córeczką Agatką.

Magister Fizjoterapii. Pracowała w przychodni rehabilitacyjnej Polmed w Starogardzie Gdańskim oraz współpracowała z przychodnią rehabilitacyjną w Tczewie. Obecnie usługi rehabilitacyjne świadczy w Gniewie, a także w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Środowiskowym Domu Samopomocy oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej ŚDS Lalkowy, gdzie pracuje z osobami niepełnosprawnymi umysłowo w różnym stopniu i o różnym pochodzeniu.
W fundacji od września 2012 roku w charakterze fizjoterapeuty – rehabilitacja ruchowa i inne metody wspomagające rozwój dziecka, stymulacja ruchowa i neurologiczna, masaż.
Doświadczenie z dziećmi poza pracą zawodową nabywa każdego dnia wychowując dwie żywiołowe bliźniaczki, które na co dzień ją zadziwiają. Interesuje się nowinkami medycznymi i medycyną naturalną.

Absolwentka Gdańskiej Szkoły Wyższej Wydział Nauk Społecznych na kierunku pedagogika w specjalnościach: pedagogika z terapią pedagogiczną oraz edukacja dorosłych i gerontologia.
Terapeuta Behawioralny, Terapeuta Zajęciowy, Terapeuta Ręki, Terapeuta do Spraw Uzależnień. Ponadto Terapeuta Cień, Asystent Osoby Niepełnosprawnej oraz Animator Czasu Wolnego.

W Fundacji od początku jej założenia. Prowadzi Terapię indywidualną a także zajęcia grupowe z Terapii Zajęciowej. Próbuje również swoich sił jako Terapeuta Treningu Umiejętności Społecznych.
Ukończyła kurs teoretyczny i praktyczny Orginal Play, a także Szkołę dla Rodziców i Wychowawców.

Dodatkowo realizowała kursy z zakresu :
-Racjonalna Terapia Zachowania
-Terapia dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu i z niepełnosprawnością intelektualną w oparciu o Stosowaną Analizę Zachowania .
-Terapię ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia ,
diagnoza-terapia-masaż
-Certyfikat dwustopniowego procesu tworzenia Wizji, Misji i Celów.

A także następujące szkolenia:
– „Jak pracować z uczniem nadpobudliwym, z deficytem uwagi i koncentracji, z uczniem niedostosowanym społecznie”.
– „Praca z trudnym dzieckiem –elementy integracji sensorycznej w zawodzie nauczyciela”.
– „Profilaktyka zaburzeń SI u dzieci”.
– „Trening Umiejętności Społecznych”.

Miłośniczka czworonogów. Interesuje się poezją, lubi czytać dobrą książką i obejrzeć ciekawy film.
Kocha podróże oraz pracę, dla której oddaje się w 100%. Pozytywna, otwarta, komunikatywna. Poczucia satysfakcji zawodowej dostarczają jej podopieczni, ich radość oraz zaufanie, którym ją obdarzają .

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunkach Wychowanie fizyczne i Fizjoterapia.

Od lat związana ze sportem, początkowo jako zawodnik przez 13 lat wyczynowo trenowała rzut młotem, później jako trener zajęła się szkoleniem niepełnosprawnych lekkoatletów w konkurencjach rzutowych. Przez 2 lata współpracowała z drużyną koszykówki na wózkach.

Pasją do sportu i aktywności fizycznej stara się zarazić innych, a w programy swoich zajęć wplata elementy różnych dyscyplin sportowych. Jej hasłem przewodnim jest rehabilitacja poprzez sport.

Prywatnie mama, partnerka i trenerka paraolimpijczyka.

Opiekunka dziecięca. Pracuje na stanowisku pomoc terapeuty. Z fundacją związana od 2016 roku, wcześniej jako wolontariuszka. Prywatnie szczęśliwa mama dwójki dzieci 5 letniej Antoniny i 3 leniego Józefa.

Dogoterapia i Hipoterapia „Nasza Masza” oferuje profesjonalne zajęcia terapeutyczne z udziałem psów i koni.

Jedną z form zajęć wspomagających rozwój, doskonale łączących naukę, zabawę i rewalidację jest właśnie terapia wykorzystująca kontakt ze zwierzętami.

Asystent Osoby Niepełnosprawnej i Terapeuta Behawioralny. Ukończyła kurs „Original Play”, Szkołę dla rodziców, szkolenie „Jak pracować z uczniem nadpobudliwym, z deficytem uwagi i koncentracji, z uczniem niedostosowanym społecznie”. Praca z podopiecznymi daje jej dużo satysfakcji. Szczęśliwa żona, mama i babcia.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Od wielu lat nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w szkole podstawowej, oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny, nauczyciel-terapeuta dziecka z autyzmem, terapeuta ręki, trener Treningu Umiejętności Społecznych. Przez kilka lat była nauczycielem wspomagającym w szkole z oddziałami integracyjnymi.

Z fundacją współpracuje od 2017 roku. Prowadzi zajęcia indywidualne z dziećmi z autyzmem i zaburzeniami zachowania. W pracy kieruje się zasadą: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.

Terapeuta zajęciowy. Ukończyła następujące szkolenia oraz kursy: Podstawy Arteterapii, Pedagogika zabawy, Biblio i Bajkoterapia, Rozwój Motoryki Dużej – gry i zabawy animacyjne, Zmysłoterapia – rozwój sensoryczny, Inteligencja emocjonalna, Warsztaty Edukacji Twórczej – rozwój zaczyna się Sztuką, Mnemotechniki – ćwiczenia pamięci, Matematyka z wyobraźnią, Rozwój Motoryki Małej – elementy terapii ręki, Szkoła dla rodziców i wychowawców „Jak słuchać żeby dzieci mówiły, jak mówić żeby dzieci słuchały”, Original Play „Pierwotna Zabawa”, a także Trener Treningu Umiejętności Społecznych, Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach oraz Dietoterapia z profilaktyką żywienia.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama trzech wspaniałych synów.

Absolwentka Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu pod opieką naukowo-dydaktyczną Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Ukończyła również kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki, Kurs Original Play oraz szkolenie Trening Umiejętności Społecznych I i II stopnia.  Przez 9 lat pracowała jako nauczyciel w przedszkolu. Miłośniczka wędrówek górskich i gier planszowych.

Tekst w przygotowaniu.

Dyplomowana Terapeutka Zajęciowa i Terapeutka Behawioralna. Uzyskała Certyfikat Asystenta Osoby Niepełnosprawnej i posiada uprawnienia wychowawcy wycieczek dla dzieci i młodzieży. Z fundacją współpracuje od czerwca 2015 roku jako „Terapeuta-Cień” oraz jako osoba wspomagająca dzieci wymagające dodatkowej pomocy na zajęciach grupowych w fundacji. Kocha górskie wspinaczki. To one nauczyły ją, że „warto uparcie dążyć do celu, że nie zawsze jest łatwo, ale cierpliwość i determinacje się opłacają”.

Z wykształcenia Technik Masażysta, Asystent Osoby Niepełnosprawnej i Opiekun Medyczny. Pracuje z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie w Środowiskowym Domu Samopomocy Tęcza w Lalkowych, a także jako masażysta w Centrum Rehabilitacji oraz na zamku w Gniewie. W fundacji jako asystent osoby niepełnosprawnej, rehabilitant i masażysta pomaga m.in. z dzieciom ze spektrum autyzmu. Prywatnie ojciec zauroczony swoimi córeczkami bliźniaczkami.

Współpracę rozpoczęła jako wolontariusz, natomiast w styczniu 2022 roku została zatrudniona w roli pomocy terapeuty. Uczyła się na kierunku terapeuta zajęciowy w studium medycznym CKZ ,,Nauka” w Tczewie i pomyślnie zdała egzamin potwierdzający kompetencje zawodowe. Obecnie studiuje psychologię na uczelni Ateneum w Gdańsku. Ukończyła następujące szkolenia:

– Trener Umiejętności Społecznych I i II stopień;

– Terapeuta ręki i stopy I i II stopień;

-Terapeuta behawioralny I, II oraz III stopień;

– Opiekun medyczny osób starszych.

Prywatnie ma trójkę rodzeństwa, w tym dwójkę w spektrum autyzmu. Pomimo młodego wieku jest bardzo zaangażowana w swoją pracę i sumiennie wykonuje powierzone obowiązki. Dzięki nietypowemu wyglądowi wzbudza ciekawość oraz zainteresowanie dzieci, co również wpływa na efektywność pracy. Chce zdobywać, a także rozwijać wiedzę oraz umiejętności w tym kierunku. Ponadto zależy jej na zdobywaniu niezbędnego doświadczenia.

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku: pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną. Obecnie jest w trakcie studiów magisterskich na kierunku: kryminologia na Uniwersytecie Gdańskim. Trenerka Treningu Umiejętności Społecznych.

Magistrantka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim (specjalność neurobiopsychologia). Ukończyła kursy: podstaw seksuologii, trening umiejętności społecznych, nowe techniki relaksacyjne w pracy z dziećmi i młodzieżą (trening oddechowy i ćwiczenia głosowe, terapia tańcem i ruchem, terapia dźwiękiem w tym bajkoterapia, joga i trening uważności). Posiada uprawnienia do pracy z aparaturą biofeedback (EEG, HEG).

Na co dzień przyjemność sprawia jej muzyka, gotowanie (szczególnie dań kuchni włoskiej) oraz tworzenie w szerokim tego słowa znaczeniu (od muzyki, przez sztukę i krawiectwo, po pisanie). Kocha wędrować bez celu po lesie.

Gdyby miała wybrać ulubioną gromadę zwierząt, powiedziałaby zdecydowanie: ptaki. Uważa, że każdy z nas ma prawo do latania pod niebem na własnych skrzydłach i stara się tego uczyć podopiecznych, pomagając im wzbić się w przestworza tego, kim są. W jaki sposób? Dbając o integralność ducha, duszy i ciała, przez towarzyszenie podopiecznym w rozwoju kompetencji emocjonalnych, poznawczych i społecznych.

Autorka książki wydanej w formie e-booka pt. „Pióra”